Razstava v Kočevju 4. in 5.oktobra 2018

4 in 5.oktobra smo se odzvali povabilu društva invalidov Kočevje ob počastitvi občinskega praznika Občine Kočevje in mednarodne razstave, ki je bila v Kočevju. Ogledali smo si bunker na Škrilju, ki je je bil zgrajen leta 1953. Bilo je zanimivo doživetje, ko smo se z avtobusom peljali z zavezanimi očmi do bunkerja. Tako so leta 1953 delavcem vezali oči, da niso prepoznali kraja in da niso vedeli kje v resnici gradijo bunker. Po ogledu bunkerja se odpeljemo do Kočevskega jezera, ki ima tudi veliko znamenitosti. Nato si ogledamo se samo mesto Kočevje, ki ima pa tudi lepo zgodovino. Po vseh ogledih je bila otvoritev razstave z nagovorom predsednice DI Kočevje. Vsak razstavljavec je nekaj povedal o svojem društvu in samih izdelkih. Razstave se je udeležilo 5 društev. Izdelkov je bilo veliko en lepši kot drugi. Želimo si, da bi bilo čim več takih razstav.

Mojca Hliš